Професія "Перукар (перукар-модельєр)"


 

Волосся  - це дар природи, унікальний інструмент самовиявлення людини. У пошуках індивідуального стилю людина протягом життя експериментує зі своєю зовнішністю. За виглядом волосся  визначають рівень культури, естетичного розвитку і смаку людини, її соціальний статус.  Красиве волосся – предмет праці перукарів, модельєрів, дизайнерів зачісок, усіх кваліфікованих фахівців, послугами яких багато хто користується.

Вимоги до сучасного майстра перукарської справи дуже високі. Основні з них – глибокі теоретичні знання, володіння прийомами і методами практичної роботи з виконання стрижок, завивання  й укладання волосся, його фарбування, моделювання зачісок.

Перукар – це винахідник, який все життя перебуває в пошуку, для того,  щоб розвивати творчу фантазію, щоб творити і втілювати у життя нові розробки.

Кабінет перукарської справи. Урок проводить Винник Л. І.


 


 


 

Майстерні в/н з професії Перукар (перукар-модельєр)

      

 


 


 

ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА

ВИПУСКНИКА ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО

НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ.


 

1.     Професія:       5141.2 "Перукар” ("перукар-модельєр”)

2.     Кваліфікація:   Перукар 1 класу

3.     Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати:

будову та властивості шкіри волосся людини; основи санітарії та гігієни; основи професійної етики; склад та властивості матеріалів та парфумерно-косметичних засобів для виконання різних видів перукарських робіт;  основи моделювання та композиції, технологію виготовлення пастижерних виробів та доповнень; напрямки розвитку світової моди в галузі перукарського мистецтва та декоративної косметики; норми та правила санітарії, гігієни, охорони праці, протипожежного захисту; інформаційні технології; основи галузевої економіки; основи трудового законодавства.

Повинен уміти:

виконувати послуги з миття та масажу голови, прості та класичні, базові та сучасні, чоловічі, жіночі та дитячі модельні стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини; виконувати укладання волосся феном способом "бомбаж”, "брашинг” та пальцями рук,   гарячу завивку волосся  локонами різних видів та хвилями із застосуванням прогресивних інструментів та способів, прості модельні зачіски із використанням різних типів бігуді та з урахуванням індивідуальних особливостей людини. Виготовляти пастижерні вироби та доповнення. Виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями,  хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням  як класичних, так і прогресивних технологій. Фарбувати волосся  фарбниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування. Виконувати модельні зачіски різних типів із довгого волосся.

 4.     Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

а)  раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б)  додержуватися норм технологічного процесу;

в)  не допускати браку в роботі;

г)  знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д)  використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних  явищ (пожежі, аварії, повені тощо.)

 5.     Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти:

Професійно-технічна освіта за професією перукар (перукар-модельєр) з кваліфікацією перукар 2 класу за умови продовження навчання в професійно-технічному навчальному закладі другого та третього атестаційного рівнів без вимог до стажу роботи або підвищення кваліфікації та стаж роботи за кваліфікацією перукаря 2 класу не менше 3-х років.

 6.     Сфера професійного використання випускника:

Побутове обслуговування населення. Перукарська справа.

 7.     Специфічні вимоги:

7.1.         Вік:   не менше 16 років.

7.2.         Стать: жіноча, чоловіча.

7.3.         Медичні обмеження.